Jarní sbírka potravin na pomoc lidem v nouzi

Chystá se jarní Sbírka potravin na pomoc lidem v nouzi

V sobotu 22. 4. 2023 se v České republice bude konat jarní kolo Sbírky potravin a každý do ní může přispět svým darem trvanlivých potravin a drogerie pro potřebné.

Oblastní charita Třebíč se do ní také zapojí, po dohodě s Potravinovou bankou Vysočiny z. s. budou charitní dobrovolníci v hypermarketu KAUFLAND v Třebíči, v areálu STOP SHOP na Spojovací ul. 1345, a to v čase 8–18 hod.

Poznáte je snadno podle zelených zástěr s logem Sbírky potravin.

Jak bude sbírka probíhat?

U vchodu do prodejny si zákazníci mohou vyzvednout informační letáček s doporučením, které zboží nejvíce potřebujeme. Rádi poradíme a odpovíme na dotazy.
Kdo se rozhodne do Sbírky přispět, vloží vybrané zboží do svého nákupního košíku, zaplatí je u pokladny, a za pokladnou pak nákup, který chce věnovat, předá do vozíků označených „Sbírka potravin“.

Potraviny prosíme pouze TRVANLIVÉ, které je možno déle skladovat.

Co nakoupit:
konzervy – masové, paštiky, olejovky
instantní polévky
těstoviny, rýže (nejlépe ve varných sáčcích), luštěniny
trvanlivé mléko
kečup, olej
dětské výživy, krupička, sušené mléko a instantní kaše…
dětské pleny…
hygienické potřeby (mýdla, šampony, zubní pasty, kartáčky, mycí a čistící prostředky, SAVO, toaletní papír…)

Komu sbírka v Oblastní charitě Třebíč pomůže?
Zejména rodinám a matkám s dětmi v tíživé situaci, lidem bez domova z třebíčských azylových domů, osobám v akutní nouzi, s nimiž se setkávají pracovníci Charitní záchranné sítě.

„Potraviny a drogerie, kterou nám darujete pomohou lidem v akutní nouzi přímo v našem regionu. Naše služby pomáhají na celém území okresu Třebíč. V Charitní záchranné síti usilujeme o to, aby lidé v akutní nouzi dostali potravinovou a materiální pomoc a nejen to. Usilujeme o vyjití z nepříznivé situace, úpravu poměrů a podporu takových řešení, které mají dlouhodobý dopad na fungování rodin i jednotlivců Poskytujeme proto také pomoc v orientaci v možnostech pomoci a vhodných službách, které se zaměřují na řešení.

Tyto služby také zprostředkováváme. Zaznamenáváme setrvalý nárůst lidí, kteří potřebují tuto pomoc, v roce 2021 směřovala naše pomoc k 568 lidem, v roce následujícím to bylo 770 lidí,“ sdělil pracovník Charitní záchranné sítě a koordinátor Sbírky potravin Michal Saidl a dodává: „Prosíme o solidaritu s lidmi v tíživé životní situaci. Všem, kteří se v sobotu vypraví na nákup a dokáží se s jeho částí podělit s našimi potřebnými, děkujeme. Této podpory si moc vážíme!“

Kontakt:
Bc. Michal Saidl, DiS., koordinátor Sbírky potravin pro Oblastní charitu Třebíč

Kalendář akcí

Srpen 2024
Nebyla nalezena žádná událost!

Odebírat novinky